Hakkımızda

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Hikayeni bizimle

YAZMAYA BAŞLA

2008’deki açılışımızdan bu yana kendimize yeni rotalar ve emeller belirleyerek gelişmeye ve geliştirmeye devam ettik. Her seviyede yerli yabancı sporcular ile çalıştık. Sürekli olarak araştırmalar yaparak kendimizi yeniyi öğrenmeye zorluyor ve spocularımız için daha faydalı olacak antrenman sistemleri geçiştirmeye çalışıyoruz

SEE DETAILS

LOKASYON

İstanbul
İzmit
Serdivan
Sapanca
SEE DETAILS

SAATLER

Pazartesi - Cuma: 09:00-18:00
Cumartesi - Pazar: 09:00-13:00
SEE DETAILS

İLETİŞİM

T: +90 (850) 215-8754
W: +90 (553) 110-6887
E: [email protected]

HAKKIMIZDA
TopCampUSA Amerika‘da sporculuk ve eğitim kariyerlerini sürdürmek isteyen sporcular ve aileleri tarafından gelen yoğun talepleri kurumsal ve profesyonel olarak karşılamak için kurulan bir networktur. Sporcu danışmanlığı ile birlikte kamp organizasyonları düzenlerken, spor akademimiz adı altında milli seviyede oyuncu yetiştirmek için çalışıyoruz.

2008 yılında arasında Tan Kesler ve Efkan Eren tarafından kurulmuştur. Amerika’da üniversite eğitimini burslu olarak  sürdürürken basketboldaki bireysel başarıları ile okul  takımlarının tarihine geçen kurucularımız, ülkemizde de örnek birer sporcu olarak gösterilmiş ve diğer sporcular ve sporcu velileri tarafından takip edilip desteklenmişlerdir.

KRONOLOJİ
2005-2008 yılları arasında bireysel çabalarımızla yüzden fazla Türk basketbolcunun Amerika’nın farklı eyaletlerinde  düzenlenen TopCamp Pro Camplar’a katılmasını sağladık. Kamplara katılan sporcular birçok Amerikan Lise ve Üniversite antrenörlerine yeteneklerini canlı olarak gösterme imkânı buldular.

2008 yılında artan başvuruları daha profesyonel olarak değerlendirmenin gerektiğine karar vererek TopCampUSA ‘yi kurduk. Bu çatı altında sporcu danışmanlık hizmetlerimizi kurumsal olarak vermeye başladık.

2015 yılına kadar birçok sporcu öğrenciye, Amerika’da  eğitim hayatlarını sürdürürken yıllarca emek verdikleri  spor branşlarında yarışmaya devam etme imkânı sağladık.

2015 yılından sonra TopCampUSA Eğitim ve Danışmanlık Şirketi profesyonel sporcuların  temsil ve kariyer danışmanlığını yapan HTK Spor Medya Danışmanlığı  ve Organizasyon LTD. STI. ile güçlerini  birleştirerek mezuniyet sonrası sporcularımıza profesyonel sporculuk  hayatlarında destek vermeye devam etmiştir.

2018 yılında spor akademisi temelli atılmış, belirli özgün bir gruba bireysel ve grup halinde olacak şekilde butik bir  gelişim akademisi konsepti sunulmuştur.

Ayrıca mentörlük  adı altında bulunan akademi projemizin bünyesinde  fiziksel, tekniksel, zihinsel ve ruhsal açıdan gelişimlerine odaklanan bir program tasarlanmıştır. Bu program dahilinde nefes ve diksiyon eğitimi, psikolog ve diyetisyen  desteği ve ayrıca atletik ve teknik gelişim çalışmaları bulunmaktadır.

2020’den itibaren Sakarya’da akademi merkezi kurulduktan  sonra Serdivan ve Sapanca’da sporcu gelişimi üzerine,Doğuhan Hazar Bayraktar ekibindeki kuvvet koçumuz Doğukan Safa Yerebakan, yoga eğitmenimiz Ekin Topçu  ve altyapı antrenörümüz Can kal ile birlikte gelişmeye ve genişlemeye devam etmektedir.

Doğuhan Hazar’ın yarattığı enerji ile birlikte 2022’de İzmit’te yeni bir kurulum yaratıldı. Kocaeli basketbolunun genç ve yetenekli antrenörleri Efe Sarp Bikbay, Batur Taşçı, Oğuzhan Ateş ve Kürşat Falay ile kurulan şubemiz ile en yakın zamanda milli oyuncu(lar) çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca yavruvatan Kıbrıs’ta yeni bir akademi ve kamp organizasyonları kurma sürecindeyiz.

AMACIMIZ
Amerikan spor disiplini ve analitik düşünceye dayalı eğitim kültürünü sporcu ve öğrencilerimizin en iyi şekilde sağlayan kurumlara yönlendirmektir. Ülkemizde profesyonel sporcu olma hayaliyle amatör olarak spor yapan ve bu şansı yakalayamayan sporcuları Amerika ‘da elit organizasyonlara dâhil ederek eğitim imkânı sağlamaktır. Sonuç olarak sporcu kardeşlerimizin Türkiye’ye fiziksel, fundemental ve vizyonları daha gelişmiş olarak dönmelerini sağlayıp profesyonel spor kulüplerimizde hizmet etmeleri misyonumuzdur. Vizyonumuz sadece profesyonel sporcu yetişimine destek olmak değil ayni zamanda ülkemize eğitimli farklı diller konuşan vatandaşlar kazandırmaktır.

Akademimizin amacı sporcularımızın A’dan Z’ye kişisel gelişimine odaklanmaktır. Sadece teknik olarak değil, fiziksel, psikolojik ve ruhsal gelişimlerine de destek olmaktır. Sporcularımız ile birlikte velilerimizin de seminer ve webinar’lar ile sporcu velisi olma konusunda özellikle de diyet konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Mentor desteği ile başarılı bireyler olmaları için yönlendirmelerde bulunmaktır.

BAŞARIMIZIN SIRRI
Danışmanlık yaptığımız sporcu ve öğrencilerimiz ile  kurduğumuz samimi ve içten bağ ve aileleri ile birlikte planladığımız gelecek sporcu ve öğrencilerimize Amerika’da burslu eğitim olanakları sağlar. Kamplarımıza katılan sporcularımız eğitimlerini tanınmış koçlar tarafından alır, ek olarak kendi branşlarında başarılı profesyonel sporcularla bire bir antrenman yaparak antrenmanlardan artan zamanlarında bu sporcuları canlı izleme ve tanışma fırsatı yakalar. En önemlisi elit sporcularla iç içe yaşayarak bu sporcuların temel başarı sırlarını öğrenir.

Amerika‘da eğitim bursu kazanmanın zorluk seviyesini bildiğimiz için danışmanlık bizim için ciddi bir mesai ve özveri gerektirir.  Başvuran sporcularımızı da bu ciddiyet ve özenle seçer ve bu zorlu yola hazırlarız. TopCampUSA organizasyon başarı yapısının temeli uzun yıllar sonucunda Amerika‘da ki eğitim kurumları ve sporcu antrenörleri ile kurduğumuz güvene dayanmaktadır.

Akademimizin temel yapıtaşı bireyin kendisine odaklanmaktır. Her bir sporcu, bir birey olarak herhangi bir durumu analiz edebiliyor, doğruluğunu ve yanlışlığını sorgulayabiliyor, söyleneni doğru algılayabiliyor ve kendine uygun olanı seçip uygulayabiliyor ise hedefimize ulaşmışız demektir. Önceliğimiz önce sorumlu bir birey yetiştirmektir. Kendinin farkında olan bir birey yetiştirebiliyor isek başarısının her türlü destekçisi olabiliriz. Hedefimiz milli takıma sporcular yetiştirmek ve Türk basketbolu geleceği için yetenekli ve değerli oyuncular kazandırmaktır. Sporculuk kariyerleri sonrasında, yarattığımız algı ve ve verdiğimiz eğitim sonrasında umuyoruz ki normal hayatta da başarılı birey olmaya devam edeceklerdir.

SPORUN TUTKUSU

ile maceramıza katıl

TAM VÜCUT ANTRENMANI
Haftanın belirli günleri yapacağınız antrenmanlar tüm vücudunuzu çalıştıracak egzersizlerden oluşmaktadır.
FARKLI BAKIŞ AÇISI
Akademinin bir parçası olmak, bildiğiniz konuları bile tamamen yeni bir açıdan görmek için size eşsiz fırsatlar sunar.
GÜÇ & DAYANIKLILIK
Fiziksel yeteneğinizi geliştirecek, sıçramanızı arttıracak ve teknik açıdan bedeninizi en etkili nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.
GÜVEN OLUŞTURMAK
İyi antrenman günleri, günlük zorlukların biraz sıkı çalışmayla üstesinden gelinebileceğini fark etmenizi sağlar.
MÜKEMMEL İNSANLAR
Genel olarak sporcular sosyal bireylerdir. Parçası olmak istediğiniz bir enerji yaratırlar. TopCampUSA bünyesinin ortak noktası An’ın paylaşımıdır.
AKIŞ DURUMU
Birçok sporcu antrenmanda o kadar odaklanır ki, bu onları birçok kişinin “Akış Durumu” olarak tanımladığı duruma sokar.

Partnerlerimiz

client-logo-12
client-logo-07
client-logo-09
client-logo-10
client-logo-11
client-logo-08
client-logo-05
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Gelecek

HABERLER & ETKİNLİKLER

0123456789001234567890HER GÜN
0123456789001234567890KOÇLAR
01234567890                     -01234567890GRUPLAR
01234567890                     -01234567890SAAT SEANS

Soru?

BİZE ULAŞIN

ADRESİSTANBUL
Gayrettepe Mh. Fahri Gizden Sk.
No:8 D:8, Beşiktaş, İstanbul

İZMİT
Karamürsel Alp Anadolu Lisesi
Kayacık, 235, Amiral Cd., 41500
Karamürsel/Kocaeli

SERDİVAN
Sakarya Spor Salonu
Köprübaşı, Mehmet Akif Ersoy
Cd., 54130 Serdivan/Sakarya

SAPANCA
Sapanca Spor SalonU
SAATLERPazartesi - Cuma
9:00 - 15:00
Haftasonu Kapalı
İLETİŞİMT: +90 (850) 215-8754
W: +90 (553) 110-6887
E: [email protected]